Hakkımızda

Sultanlar Ev ihtiyaç Maddeleri Pazarlama A.Ş. bünyesinde bir çok ticari ve sınai kuruluşları bulunduran Sultanlar Şirketler Grubu içerisinde yer almaktadır. Grubun kurucusu Sultan Yıldız, aynı zamanda topluluğun alameti farikası olmuştur.


Sultan Yıldız Doğu Karadeniz'de şirin bir ilimiz olan Rize'de doğmuştur. Bölgenin o dönemdeki ekonomik şartlarından dolayı, Anadolu'nun çeşitli yerlerini dolaşarak ticaret ve bilhassa inşaat ustalığı yapmıştır.


1948 yılında, Rize'de ilk işyerini açmış, 1953 yılında İstanbul'a yerleşerek, 10 m²'lik bir alanda "Yıldız Pazarı" adıyla ticari faaliyetlerine devam etmiştir. Dürüst ve üstün iş ahlakı ile ün kazanan Yıldız Pazarı, kısa zamanda gelişir ve büyür. 13 sene gibi bir zaman içinde Türk iş hayatının üniversitesi diye bilinen İstanbul, Tahtakale'de "SULTANLAR KOLLEKTİF ŞİRKETİ" adıyla güçlenerek, ticari hayatını devam ettirir. İlk önceleri piyasa talepleri doğrultusunda, deterjan, pil, kırtasiye malzemelerinin toptan dağıtımını yapan şirket, gelişen kozmetik ve gıda piyasasıyla paralel olarak ürün yelpazesini genişletir ve çeşit sayısını arttırır.


1979 yılında, SULTAN YILDIZ'ın vefatından sonra, oğulları SELAHATTİN ve ŞEREF YILDIZ şirket yönetimini devam ettirirler. 1993 yılında iş hacminin büyümesi sonucu şirket merkezi, Tahtakale'den Altunizade'deki kendi mülkü olan 6500 m² lik kapalı alana sahip yeni binasına taşınır. Bir aile şirketi olan Sultanlar Ev İhtiyaç Maddeleri Pazarlama A.Ş. Türkiye'deki ev ihtiyaç maddeleri pazarlaması yapan büyük dağıtım organizasyonlarından biridir. Gıda, temizlik, kozmetik, bebek malzemeleri ve ecza levazımatlarından oluşan yaklaşık 8000 çeşit ürünle kozmetik dağıtıcılarına, zincir mağazalara, süper marketlere, eczanelere, parfümerilere, kantin ve kooperatiflere, otel, restaurant ve toplu tüketim yerlerine hizmet sunmaktadır.


Şirket ticari düzendeki tüm satış şekillerini kullanmaktadır. Bunlar sırasıyla belli bir rut içerisinde müşteri ziyaretleri, cash ve carry, sıcak satış, nama satış, telefonla ve İnternet'ten satıştır.


Şirketimizin İstanbul, Tekirdağ, Edirne, İzmit, Adapazarı, Bursa, Yalova, Eskişehir, Balıkesir, Afyon, Uşak, Kütahya, İzmir, Ankara, Kayseri, Sivas, Erzurum, Antalya, Adana, Hatay, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Van, Samsun, Trabzon, Rize olmak üzere ülkemizin önemli ticaret merkezlerinde bölge temsilcileri bulunmaktadır.


Sultanlar Ev ihtiyaç Maddeleri Pazarlama A.Ş'nin kendi ürünlerinin yanı sıra Dünya çapında önemli ticari faaliyetler yürütmektedir. Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Irak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran, Bulgaristan, Ukrayna ve Rusya Federasyonu gibi ülkelere ihracat gerçekleştirmektedir.

Grubumuzun Amaçları

Grubumuz, Türk ve Dünya Tüketicisine Temizlik, Kozmetik, Gıda mevzularında kaliteli mallar üretmek ve satmak için kurulmuş şirketlerden oluşmaktadır. Şirketlerimiz, bu işlerini sürdürürken 4 gruba hizmet etmeyi amaç edinmiştir.


1.AMAÇ : Müşterilerimize, değeri mümkün olduğu kadar yüksek ürün ve hizmet sunarak, onların saygısını ve bağlılığını korumaktır. Müşterilerimiz, bizimle çalışırken ortak politika ve hizmet anlayışı olan bir grupla alışveriş yaptıklarını, şirketlerimizin, onların sorunlarını doğru ve etkili bir biçimde çözme amacında olduğumuzu hissetmelidirler. Satış konusunda, görev ve sorumlulukları belirlenmiş olan satış ekiplerimiz, müşterinin ihtiyaçlarını ve şirket hedeflerini iyi anlayıp, güvenilir yargılara varmalıdırlar. Satış ve Pazarlama bölümlerimizin ana hedefi, her biri tüketici ihtiyaçları sonucu üretilmiş ve satışa sunulmuş bulunan kaliteli mamullerimizi, satış öncesi ve sonrası olmak üzere, hızlı ve etkili bir servis sistemiyle müşterinin hizmetine sunmak olmalıdır. Müşterilerimize hizmet sunarken; en üst derecede dürüstlük, sorumluluk ve ilgiyi de esirgememek gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki; müşterinin bizlere, firmamıza ve mamullerimize gösterdiği ilgi, onun için zaman ve para bakımından yaptığı bir yatırım anlamındadır. Bu yatırımın karşılığı, ona en iyi hizmeti sunarak verilmelidir.


2.AMAÇ : Şirketimizde çalışanların kişisel başarı ve mesleki gelişmelerine katkıda bulunmaktır. Şirketlerimizde, çalışanların verimlerinden işlerine ve şirketlerimize karşı besledikleri duygulardan gurur duyarız. Aynı şekilde, çalışanlarında işlerinden hoşlanmalarını ve başarılarıyla gurur duymalarını isteriz. Verim ve başarının artması, iş güvenliklerinin sağlanması, herkesin hak ettiği ve ihtiyacı olan ödülü alması, yaratıcılık ve ekonomik güvence sağlayan bir iş atmosferinin meydana getirilmesi anlamını taşır. Büyümekte olan şirketlerde ilerleme fırsatı, bu mevkileri dolduracak kaliteli personel sayısından daha fazladır. Bu, SULTANLAR şirketler grubu için de geçerlidir. Fırsatlar boldur; bunları değerlendirmek, sizlerin başarıları ile doğru orantılıdır. Hiç şüphe yoktur ki, şirketin gücünü ve kişiliğini belirleyenler, düzeyleri ne olursa olsun bütün çalışanlarımızdır.


3.AMAÇ : İş yaptığımız her çevrede, ekonomik ve toplumsal bir varlık olarak o çevreye olan görevimizi yerine getirmektir. Hepimiz içinde yaşadığımız çevreyi geliştirmeye çabalamalıyız. Toplumun daha iyiye götürülmesi birkaç kişinin eline bırakılacak iş değildir. İşi herkes paylaşmalıdır. Şirketlerimizin, ülkemizin iyi bir vatandaşı olması gerekmektedir. Şirketlerimiz bu konu çerçevesinde, çeşitli dernekler ve organizasyonlarda yardım faaliyetlerinde bulunmaktadır. Çalışanlarımızın da çevre ile olan ilişkilerinde örnek olmaları gerekmektedir. Toplumsal sorumluluk en yüksek ahlaki standartlarla sürdürülmelidir.


4.AMAÇ : Kâr elde etmek. Şirketimizin büyümesi ve tüm bu sıraladığımız amaçlarına ulaşabilmesi için gereken kaynakları sağlayacak tek olay kârdır. Uzun dönemde kârlılık şirket verimliliğimizin kesin göstergesidir. Ürünlerimize olan talebe ve değişen ekonomik koşullara göre sağladığımız kâr da, yıldan yıla değişebilir. Sermaye ihtiyacımız da değişir. Bu yüzden, asıl hedefimiz ve ana kaynağımız, yeniden yatırım için kullandığımız kârımızdır. Pay sahiplerine kazançtaki artışla orantılı olarak yatırım üzerinden iyi bir yüksek getiri temin etmek gerekir. Kâr amacımıza ulaşmak için ürettiğimiz ve geliştirdiğimiz her malın müşterilerimiz tarafından satın alınmasını temin, öte yandan bize yeterli kârı bırakacak fiyattan olmasını unutmamak gerekir. Piyasadaki rekabete ayak uydurabilmek için, üretim, pazarlama ve idari işlerimizin mümkün olduğunca ekonomik yollardan gerçekleştirilmesi zorunludur. Çok sayıda iş, doğru ve etkin bir biçimde yapılmalıdır. Her kişinin günlük verimi kârımıza bir şeyler ekler yada alır götürür. Kısaca kâr, herkesin sorumluluğudur.

Vizyon & Misyon

Sultanlar Şirketler Grubu olarak misyonumuz; insana değer vermek ve onun en temel ihtiyaçları olan gıda ve temizlik ürünlerini en uygun şartlarda sunmak. Önce insan ilkesiyle tüm müşterilerimizin istek ve beklentilerinin tüm çalışanlarımız ve tedarikçilerimizin etkin katılımıyla sürekli olarak, en düşük maliyetle ve istenilen kalitede, karşılamaktır.


Sultanlar Ev ihtiyaç Maddeleri A.Ş. sunduğu satınalma, satış, depolama ve lojistik hizmetlerini en ekonomik şartlarda ve istenen süre içerisinde müşterilerine sunarak koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamayı hedeflemektedir. Şirket, misyon ve vizyonunu bütün çalışanların ortak kültürü haline getirmek ve çalışanların mutluluğunu sağlayarak, sürekli yenilenen bir eğitim ve motivasyon faaliyeti sürdürecektir. Şirket çalışanlarına verilecek planlı ve sistematik eğitim programı ile, kalitenin sürekli iyileştirilmesi sağlanarak kalitenin müşterilerde oluşturduğu memnuniyet izlenecek ve müşteri tatminsizliğine sebep olan faktörler tespit edilip araştırılarak en kısa zamanda giderilecektir. Tüm iş süreçlerimizde en son teknolojik gelişmeleri kullanarak çevreye duyarlı olmak, çevreyi koruyup kollamak ve bütün çalışanlarımızda çevre duyarlı çalışma bilincini sürekli kılmak şirketimizin yaşam felsefesi olacaktır.

Şirket Profili

Şirket Unvanı: Sultanlar Ev İhtiyaç Maddeleri Pazarlama A.Ş.

Merkez Adresi: Eyüp Sultan Mah.Sekmen Cad.No:14 34885 Sancaktepe /

İSTANBUL

Telefon: +90 216 561 50 00 (pbx)

Faks: +90 216 561 45 10

Mersis No: 0-7820-0462-8200010

Sermayesi: 10.750.000 TL

Yönetim Kurulu Başkanı: Şeref YILDIZ

Yönetim Kurulu Üyesi: Faruk YILDIZ

Yönetim Kurulu Üyesi: Mücahit YILDIZ

Yönetim Kurulu Üyesi: Zeki BIÇAK

Yönetim Kurulu Üyesi: İlhami HACIKADİROĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi: Rıfkı BAĞDATLI

Web: http://www.sultanlar.com.tr

E-Mail: [email protected]


Bağımsız Denetim Firması

Unvan: Royalcert Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.

Merkez Adresi: İçerenköy Mah. Karaman Çiftlik Yolu Cad. Kar Plaza E Blok

No:47 Kat:13 Ataşehir / İstanbul


Güncelleştirme Tarihi: 26.02.2018

Organizasyon Şeması

Telif hakkı

Site içerisindeki içerikler
Sultanlar Pazarlama A.Ş.'ye aittir.

Tüm hakları saklıdır © 2011-2015

Hakkımızda

Sultanlar Ev ihtiyaç Maddeleri Pazarlama A.Ş. bünyesinde bir çok ticari ve sınai kuruluşları bulunduran Sultanlar Şirketler Grubu içerisinde yer almaktadır.

Bizi takip edin